11 05
17

Rimkams - naujas kvartalas, Melnragei – aukštaūgis

Naujeina

„Bėgame paskui nuvažiuojantį traukinį ir nieko negalime pakeisti“,- taip Teritorijų planavimo komiteto pirmininkė Ramunė Staševičiūtė pakomentavo dar vieną politikams atneštą svarstyti mažo sklypelio Rimkų gyvenvietėje detaliojo plano koncepcijos projektą.

Pagal UAB „Geometra“ parengtą projektą 3 žemės ūkio paskirties rėžiai jungiami į vieną, keičiama jų paskirtis, o suformuotame 1,3 ha ploto sklype planuojama gyvenamojo namo statyba. Didžioji dalis Rimkų gyvenvietę supančių teritorijų planuojamos tokiu pat būdu – savininkai savo sklypeliams rengia atskirus detaliuosius planus, planuoja statybas, taip kurdami chaotiškos plėtros perspektyvą.

Kaip teigiamas, bet, deja, retas nuoseklaus teritorijų planavimo pavyzdys buvo įvertintas kitas projektas – UAB „Klaipėdos projektas“ architektų parengta 11 sklypų, esančių Rimkų gyvenvietės pakraštyje, detaliojo plano koncepcija. Jos autoriai išnagrinėjo beveik 11 ha ploto teritorijos perspektyvą ir apibrėžė būsimojo gyvenamųjų namų kvartalo raidą. Privatiems asmenims priklausančiuose žemės plotuose planuojami ne tik gyvenamieji namai, bet ir prekybos centras, vaikų darželis, galimų sveikatos ir sporto objektų statybų vietos, spręstos transporto judėjimo kvartalo viduje problemos.

Projekto vadovė L. Nemeikšytė sakė, jog būtent transporto organizavimas tapo vienu problemiškiausių klausimų rengiant koncepciją. Esą ketinimai įrengti įvažiavimus į naująjį kvartalą iš Rimkų gatvės sulaukė kelininkų prieštaravimo, todėl projektuotojai pasiūlė naudotis tik dviem jau esamais įvažiavimais, o kvartalo viduje nutiesti Rimkų gatvei lygiagrečią gatvelę.

Šio sprendinio pagrįstumu buvo suabejota LAS Klaipėdos apskrities organizacijos Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje. Motyvas – Rimkų gatvė pagal miesto Bendrąjį planą ateityje neteks šiandieninės savo reikšmės, nes, pratęsus Šilutės plentą, transporto srautai persikels į jį. Tad esą planuoti gatvę šalia gatvės - neracionalu. Teritorijų planavimo komiteto nariai šioje situacijoje nieko blogo neįžvelgė. Koncepcijos projektui pritarta.

„Mūsų namas“ augs

Pritarta ir UAB „NDP Klaipėda“ parengtai sklypo Šilutės pl. 11 detaliojo plano koncepcijai. Slype veikianti bendrovė „Mūsų namas“ planuoja plėtrą, t.y. papildomų aukštų ant esamo pastato statybą. Po rekonstrukcijos prekybos plotai didėtų iki 2600 kv. m, būtų įrengtos reikalingos automobilių stovėjimo vietos. Politikai detaliojo plano koncepcijai pritarė su sąlyga-įpareigojimu verslininkams - jie turės prisidėti prie Bendrajame plane numatytos Šilutės pl. ir Kauno gatvės sankryžos įrengimo, taip išspręsdami ir antrojo įvažiavimo į sklypą problemą.

Pajūrio dangoraižiui - taip

Dviems politikams balsavus teigiamai, o komiteto pirmininkei susilaikius, patvirtintas ir daug aistrų kėlęs daugiaaukščio pastato Melnragėje, Kopų g. 69A detaliojo plano projektas (aut. UAB „Vakarų projektai“). Jo užsakovai teigė teigiamo sprendimo siekę nuo 2007-ųjų.

Priminsime, jog privatiems asmenims priklausančiame 0,39 ha ploto sklype planuojamas iki 132 metrų aukščio (36 aukštai) pastatas, jo paskirtis – rekreacinė.

Užsakovai ir rengėjai Teritorijų planavimo komiteto nariams pateikė visus dokumentus, įrodančius, jog projektas neprieštarauja miesto Bendrajam planui, veikiantiems teritorijų planavimo reglamentams, jam jau pritarta Nuolatinėje statybos komisijoje ir t.t. Posėdyje dalyvavęs užsakovų atstovas S. Trečekauskas teigė, jog susidūrę su dideliu pasipriešinimu idėjai pajūryje statyti daugiaaukštį pastatą, verslininkai sugebėjo rasti išeitis ir toliau siekti savo tikslo. Kaip pavyzdys paminėtas automobilių saugojimo problemos sprendimas: kadangi daugiaaukščiam pastatui reikalingoms automobilių stovėjimo vietoms įrengti sklype ploto nepakako, o ribų didinti neleista, automobiliams saugoti bus skirti net 4 pastato aukštai.

 

Dalia Grikšaitė

LAS Klaipėdos apskrities organizacijos atstovė spaudai